piątek, 19 marca 2021

Franciszek M. Piątkowski - "Widzący"

 Tytuł: "Widzący"

Autor: Franciszek M. Piątkowski

Wydawnictwo: -

Cykl: Marek Lichocki, tom 2

Ilość stron: 203

Data wydania: 01-01-2019

Book tour: Czytam dla przyjemności

Moja ocena: 7/10


"Widzący" przedstawia dalsze losy poznanego w pierwszej części, "Powiernik", domorosłego "wiedźmina", Marka Lichockiego. O ile w pierwszym tomie dużo miejsca zajęło wprowadzenie czytelnika w arkana słowiańskich wierzeń, przedstawienie bogów i stworów, o tyle w drugim autor skupia się od początku na akcji.

Podczas lektury nie można się nudzić. Już we wstępie jesteśmy świadkami bezprecedensowego wydarzenia. Następnie napięcie rośnie. Marek dostaje odpowiedzialne zadanie, musi ponownie wyprawić się do Nawii, by posprzątać bałagan zostawiony przez bogów. 

Tym razem naszemu bohaterowi przyda się doświadczenie zdobyte w pracy adwokata, by wyplątać się z kłopotów, w które się wpakuje. Oczywiście pomocą będą mu także służyć Miła i inne stwory.

Pod koniec powieści autor daje do zrozumienia, że kłopoty z demonami przeniosą się do naszej rzeczywistości. Marek jest jedynym człowiekiem zdolnym stawić im czoła. Czy mu się to uda? Przekonamy się w kolejnym tomie. 

Powieść czytało mi się bardzo dobrze. Wciągająca akcja z momentami grozy. Cała konstrukcja powieści jest bardzo podobna do tomu pierwszego. Jestem ciekawa jak rozwinie się sytuacja w "Obrońcach".

Dziękuję Andżelice za możliwość udziału w book tour.


Tekst i zdjęcie: Anna Dyczko, Międzyczas

https://www.facebook.com/M-czas-103770337714212

https://www.instagram.com/annadyczko/

https://www.wattpad.com/user/AnnaDyczkoBrak komentarzy:

Prześlij komentarz